KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17511006

nr 1751 1006

Alfred Thörne

(1850-1916), Sverige

Oljemålning, "Sjöbodar". Signerad. Olja på duk, 17x29 cm, yttermått inklusive ram: 29x70

Kondition: krackeleringar

Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.

måndag 15 december 2025
kl 18:32:40

Alfred Thörne

Läs mer om Alfred Thörne